top of page

Minust

Ma alustasin oma fotokarjääri pulmafotograafina, milleni ma jõudsin tänu oma abikaasale. Või oleks ehk õigem hoopis öelda, et armastus, kirg, pühendumine ja siirus kahe inimese vahel on märksõnad, mis mind sellele teele juhatasid?! Sest mind inspireerivad jäägitult pühendunud inimesed, kes elavad ja armastavad täiel rinnal ning naudivad just seda elu, mis on täna, siin ja praegu, soovides seda teineteisega jagada. Ning eelnev ongi just see, mida ma läbi oma piltide edasi anda ja jutustada soovin! Oma suurteks eeskujudeks pean enda pulmafotograafi Mait Jüriado, Stina Kase ja Sandra Palmi, kes on ühtlasi ka minu mentoriks. Olulist rolli minu fotograafiks kujunemisel mängivad nt ka Annika Metsla, Nele Tasane, Aleksandra Helk ja  Rene Türk - kelle tegemisi jälgin juba aastaid ning kelle käe all olen kogunud inspiratsiooni ja õppinud olema parem fotograaf.

 

Kasutades oma klientide tagasisidedest esile kerkinud omadussõnu, nõustun igati, et minu käekirja iseloomustab detailsus, lihtsus ja loomulikkus. Minu stiil on minimalistlik ja naturaalne, mida ei varjuta erinevad pilditöötlustrendid. Kuid kindlasti olen ma avatud kliendi poolsetele ettepanekutele, kui nägemus esmapilgul ei haaku eelpool nimetatuga ja oleks vaja luua hoopis miskit ekstravakantset. 

 

Alates 2022. aasta juunist tegutsen ma peamiselt oma sünnilinnas Pärnus, kuid võtan vastu projekte üle Eesti.

Eesmärgiks olen seadnud loominguliselt dokumenteerida hetke tõelist olemust, püüdes tabada just neid üürikesi momente elus, mis on hindamatud ja silmapilgselt kaduvad: naeru kilked, mängulust, õnnepisarad - emotsioonid, mida on fotodele püütuna ka aastate pärast nauditav vaadata. Fotograafina ma pean oluliseks märgata detaile, juhindudes ühtlasi ka motost: "püüa emotsiooni ja säilita killuke juhuslikkust", mistõttu ei ole minu stiiliks sättida kedagi fikseeritud poosidesse. Vaid minu eesmärgiks on hoopis püüdlus - tabada loomulikku ja pingutamata olekut, et piltidel peegelduks just kliendi dünaamiline ja unikaalne olemus! 

Kui mina ja minu pildid räägivad teiega ühte keelt ning soovite jagada oma lugu ka minuga, siis ootan ma teie kirja, et panna valmis fotokott, et asuda teie poole teele!

 


Sirli

Perefotograaf Sirli Kirst

Minu lugu ei alga sõnadega "elas kord üks tüdruk, kes sündis fotoaparaat käes". Samuti ei ole tegemist ka armastusega esimesest silmapilgust. Vaid see on lugu naisest, kes jõudis fotograafiani läbi oma igapäevase töö noorsootööspetsialisti ja huvijuht-loovtegevuse õpetajana.

Vajadusest jäädvustada erinevaid sündmusi, kollektiive ning portreesid, kasvaski sügavam huvi fotokunsti vastu ning tee fotograafiani on olnud väga pikk. Omal käel katsetades olen fotograafiaga tegelenud nüüdseks üle kümne aasta, kuid professionaalsel tasemel alates 2016. aasta augustist, kui ma alustasin õpinguid fotograafia eriala õppekaval Tallinna Polütehnikumis, mis tänaseks on lisaks kooli lõputunnistusele päädinud ka Eesti Fotograafide Liidu poolt väljastatud kutsetunnistusega.

Aitäh, Sinu sõnum on saadetud!

Pulmafotograaf Pärnus

KONTAKT

bottom of page