top of page

LAPSED

 SESSIOONI KESTUS: kuni 90 min

PILDISTAMISE KOHT: teie kodu; looduses

PILTIDE VALMIMISAEG: 4 nädalat või 3-5 tööpäevaga*

VÄLJUND: 20 minu poolt hoolikalt valitud ja töödeldud jpg fotot, suuruses 2700pxl, 300dpi (kuni A5 väljatrükiks); pildigalerii

NB! Laste pildistamisel on fookuses loomulikult lapsed. Aga luban lahkelt ka emad-isad ja suured või väikesed õed-vennad pildile!

Beebifotograafia
„Nad aitavad märgata meil iga hetke.Aga ükskõik kui kohal me ka ei ole,
beebiiga möödub ikka liiga kiiresti!“


~ N. Tasane ~

Vastsündinud 5-10 päeva

Vastsündinu aeg on üürike ning selle jäädvustamiseks on loetud nädalad kui mitte öelda, et päevad.

Parim aeg nende kõige esimeste piltide tegemiseks on beebi esimesed 10 elupäeva. Seda sellepärast, et suure tõenäosusega beebi magab fotosessiooni ajal ning ei lase toimuvast ennast häirida.

 

Eelistan vastsündinu pilte tulla tegema teie juurde koju, sest seal on nii beebil kui ka teil kõige mugavam olla.

Kuna minu käekiri on loomulik, siis mulle meeldib jäädvustada beebisid just sellisena nagu nad on - sättimata neid kindlatesse poosidesse. Väga oluline on minu jaoks ka loomulik valgus ning seetõttu ei kasuta ma laste pildistamisel lisavalgust vaid piirdun loomuliku päevavalgusega. 

 

Oma loomingus püüan ma tabada lapse päris olemust. Jäädvustada ta just sellisena nagu ta on! Seepärast võivad minu kaamera ees olla beebid nii ärkvel kui tuduvana. 

Laste fotograaf Sirli Kirst

Beebid kuni 1 aasta

Parimad beebide pildistamise ajad esimesel eluaastal on 5-6 kuud ehk aeg kui nad rõõmuga kõhuli armastavad olla ning siis, kui nad iseseisvalt juba istuvad (8-9 kuud). Samuti ka hetk enne käima õppimist (10-12 kuud), mis on ühtlasi ka minu lemmik aeg beebide jäädvustamiseks. 

Kuna minu pildistamise stiil on naturaalne, puhas ja lihtne, olen tänulik kui laste riietusstiil järgib seda. Ema-isa-pere riietus võiks läbida ühine toon. Soovitan heledaid ja pastelsed toone. Kirjule riietusele tasub eelistada ühevärvilist. Väga kaunid jäävad nt naturaalsed toonid - hall, beež, valge, hele roosa ja sinine. Pastelsed ja sujuvalt üleminevad toonid toovad esile inimese loomuliku sära ja seda ka laste seljas! Aga väike värvivalik on alati teretulnud. 

Soovitan pildistamisele kaasa võtta erinevaid aksessuaare, mis muudavad fotod isiklikumaks.

Laste fotograaf Pärnus

Väikelapsed

Väikelaste sessioonile on oodatud lapsed alates 1-eluaastast kui ka koolieelikud.

Lastefotograafina on minu eesmärgiks jäädvustada hetke just sellisena nagu ta on, luues lapsest mälestusi just sellisena nagu ta on. Püüan alati tabada selle miski, mis just last iseloomustab. Olgu selleks siis lapsemeelsus kui ka ülemeelikus, mis fotodel helget lapsepõlve meenutama jäävad. 

Kõige mõnusam on väikelastega teha välisessioone, mõnes kaunis pargis, rannas või hoopis linnatänavatel. Nad tunnevad ennast üldjuhul igal pool mõnusalt ja vabalt, kus saab joosta, hüpata ja mängida. Peab vaid kindlustama, et lapsel on kõht täis ja kosutav uni seljataga.

 

Parim aeg välisesioonideks on aprillist oktoobrini. Aga ka talvised lumesessioonid võivad olla väga vahvad ja meeldejäävad. NB! Pimedal ja külmal ajal naudin ma väga koduseid- või hubaseid suudiosessioone. 

Väikelastega sessioonile tulles, palun kaasa võtta mõned snäkid ning tuttavad mänguasjad - need aitavad vajadusel tähelepanu püüda ja meeleolu tõsta.

bottom of page