... pulmafotograaf

Minu lugu ei alga sõnadega "elas kord üks tüdruk, kes sündis fotoaparaat käes". Samuti ei ole tegemist ka armastusega esimesest silmapilgust. Vaid see on lugu naisest, kes jõudis fotograafiani läbi oma igapäevase töö noorsootööspetsialisti ja huvijuht-loovtegevuse õpetajana.

Vajadusest jäädvustada erinevaid sündmusi, kollektiive ning portreesid, kasvaski sügavam huvi fotokunsti vastu ning tee fotograafiani on olnud väga pikk. Omal käel katsetades olen fotograafiaga tegelenud pea kümme aastat, kuid professionaalsel tasemel alates 2016. aasta augustist kui ma alustasin õpinguid fotograafia eriala õppekaval Tallinna Polütehnikumis, mis tänaseks on lisaks kooli lõputunnistusele päädinud ka Eesti Fotograafide Liidu poolt väljastatud kutsetunnistusega.

Pulmafotograafiani jõudsin ma tänu oma abikaasale. Või oleks ehk õigem hoopis öelda, et armastus, kirg, pühendumine ja siirus kahe inimese vahel on märksõnad, mis mind sellele teele juhatasid?! Sest mind inspireerivad jäägitult pühendunud inimesed, kes elavad ja armastavad täiel rinnal ning naudivad just seda elu, mis on täna, siin ja praegu, soovides seda ka jagada. Ning eelnev ongi just see, mida ma läbi oma piltide edasi anda ja jutustada soovin! Minu suurteks eeskujudeks on minu enda pulmafotograaf Mait Jüriado kui ka Stina Kase, kes on ühtlasi ka minu mentoriks. Olulist osa enda kujunemisel fotograafiks pean ka Annika Metslal, kelle tegemisi jälgin juba aastaid ning kelle käe all olen kogunud inspiratsiooni ja õppinud olema parem pulmafotograaf.

Ma püüan loominguliselt dokumenteerida hetke tõelist olemust, püüdes tabada neid üürikesi momente elus, mis on hindamatud ja silmapilgselt kaduvad: naer, ootusärevus, elevus - emotsioonid, mida on fotodele püütuna ka aastate pärast nauditav vaadata. Fotograafina pean ma oluliseks märgata detaile, juhindudes ühtlasi ka motost: "püüa emotsiooni ja säilita killuke juhuslikkust", mistõttu ei ole minu stiiliks sättida teid fikseeritud poosidesse. Vaid minu eesmärgiks on hoopis püüdlus - tabada teie loomulikku ja pingutamata olekut, et piltidel peegelduks just teie dünaamiline ja unikaalne olemus! 

Kui mina ja minu pildid räägivad teiega ühte keelt ning soovite jagada oma lugu ka minuga,

siis ootan ma kannatamatult Sinu kirja, et rääkida just teist!


Sirli

Photo: M&J Studios